Solar Panel 60 W Yingli

سیستم های تامین برق منفصل از شبکه برق شهری OFF Grid
این سیستم عموماً برای تامین روشنایی و برق تجهیزات خارج از شبکه برق شهری مورد استفاده قرار میگیرند . در سیستم خورشیدی منفصل جهت کاهش توان مصرفی معمولا از تجهیزات کم مصرف استفاده میگردد و به جای لامپهای گازی و رشته ای از چراغهای کم مصرف LED استفاده میشود . این چراغها دارای نوری معادل لامپهای گازی و رشته ایی هستند و طول عمر آنها 5 برابر بیشتر از لامپهای معمولی میباشد . عدم نیازبه حفاری ، کابل اندازی ، تعمیر و نگهداری و عدم پرداخت هزینه قبض برق از مهم ترین مزایای استفاده از سیستم های خورشیدی میباشد .
برخی از مزایا و معایب سیستم های خورشیدی OFF Grid
• مستقل بودن از شبكه برق سراسري • عدم نياز به حفاری و کابل اندازی • نصب و راه اندازی در مدت زمان کوتاه • عدم نیاز به تابلو برق توزیع و چاه ارت • سازگاري با محيط زيست • هزينه سرمايه گذاري اوليه بالا
سیستم خورشیدی متصل به شبکه برق شهری بدون نیاز به باتری ON Grid
با هدفمند شدن یارانه های انرژی ، بهای مصرف برق به شکل چشمگیری افزایش یافته است . یکی از دغدغه های مدیران کاهش بهای برق مصرفی ادارات و سازمانها میباشد . برای رسیدن به این هدف نیاز به برنامه ریزی و سرمایه گذاری مطمئن و هدفمند می باشد . یکی از روشهای پیشنهادی جهت کاهش مصرف برق ، استفاده از پنلهای خورشیدی به صورت متصل به شبکه برق سراسری میباشد . در این سیستم متناسب با مقدار توان مصرف روزانه و فضای در دسترس ، بر روی پشت بام ساختمانها ، پنلهای خورشیدی نصب میگردد . برق تولید شده پنل ها توسط یک مبدل DC به AC تبدیل شده و از طریق یک تابلو برق به سیستم برق ساختمان متصل میگردد . در این روش پنل های خورشیدی بطور متوسط 10 ساعت در شبانه روز برق تولید میکنند و به دلیل عدم نیاز به باتری جهت ذخیره برق ، دارای هزینه ایی کمتر در مقایسه با سیستمهای منفصل میباشند .
تصاویر کاربرد سیستم های خورشیدی
۰۱۹ ۰۲۰ ۰۲۱ ۰۲۲