کلنگ بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در چهارمحال و بختیاری به زمین می‌خورد

کلنگ بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در چهارمحال و بختیاری به زمین می‌خورد

مشاور استاندار چهارمحال و بختیاری در امور اجرایی، برنامه‎ریزی و سرمایه‌گذاری گفت: پیش‌بینی ‌می‌شود تا 10 روز آینده کلنگ بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در چهارمحال و بختیاری به زمین زده شود. ملک‌محمد قربان‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: این نیروگاه ظرفیت تولید 10 مگاوات برق را خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه گذاران آلمانی احداث خواهد شد، تصریح کرد: این طرح به عنوان اولین طرح سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است. وی استفاده از پتانسیل‌های تجدیدشونده برای تولید انرژی، به‌دست آوردن فن‌آوری پایۀ موردنیاز و عدم تکیه بر سوخت‌های فسیلی به عنوان تنها منبع تولید انرژی را از مزایای استفاده از انرژی‌های نو دانست. قربان‌پور خاطرنشان کرد: نیروگاه تولید برق از خورشید، براساس شاخص‌های نیروگاه خورشیدی مصوب شده است که در منطقه شوراب کبیر در شهرستان سامان احداث خواهد شد.

مشاور استاندار چهارمحال و بختیاری در امور اجرایی، برنامه‎ریزی و سرمایه‌گذاری گفت: پیش‌بینی ‌می‌شود تا ۱۰ روز آینده کلنگ بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در چهارمحال و بختیاری به زمین زده شود.

ملک‌محمد قربان‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اعلام این خبر، اظهار کرد: این نیروگاه ظرفیت تولید ۱۰ مگاوات برق را خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه گذاران آلمانی احداث خواهد شد، تصریح کرد: این طرح به عنوان اولین طرح سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسیده است.

وی استفاده از پتانسیل‌های تجدیدشونده برای تولید انرژی، به‌دست آوردن فن‌آوری پایۀ موردنیاز و عدم تکیه بر سوخت‌های فسیلی به عنوان تنها منبع تولید انرژی را از مزایای استفاده از انرژی‌های نو دانست.

قربان‌پور خاطرنشان کرد: نیروگاه تولید برق از خورشید، براساس شاخص‌های نیروگاه خورشیدی مصوب شده است که در منطقه شوراب کبیر در شهرستان سامان احداث خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *