• کاهش مصرف مبتنی بر اصلاح سیستم روشنایی

  مدیریت مصرف انرژی در بخش روشنایی شامل دیم کردن، استفاده از نور طبیعی، خاموش و روشن شدن با توجه به حضور فرد ، کنترل زمانی ، اندازه گیری میزان مصرف و پیک سایی، هوشمند سازی و قابلیت تحلیل داده ها می باشد. به طور خلاصه می توان گفت: هدف از تمام روشهای مدیریتی اعمال شده آن است که بهترین منبع نوری دردسترس، تنها در زمان مناسب، به اندازه مورد نیاز و بر مکان مورد نیاز تابیده شود.با استفاده از راهکاری نوین مدیریت روشنایی ، امکان کاهش توان در بخش روشنایی تا 80% امکان پذیر میباشد . دستیابی به بیشترین مقدار توان با کمترین هزینه از مهم ترین اهداف بهینه سازی میباشد .
 • مدیریت مصرف برق سیستم های آبرسانی و پمپاژ

  ممیز انرژی مطالعه ‎ یا پیمایشی سیستماتیک برای تعیین چگونگی مصرف انرژی در یک واحد کشاورزی است که فرصتهای صرفه جویی انرژی را مشخص می ‎کند. ممیزی انرژی با بهره ‎گیری از روشهای مناسب ممیزی و تجهیزات مورد نیاز قادر است که اطلاعات ضروری مربوط به چگونگی، کیفیت و کمیت مصرف انرژی را در اختیار مدیریت انرژی سازمان قرار دهد . ممیزی انرژی راندمان کلی مصرف و راندمان مصرف انرژی را در سطح فرایندهای واحد مشخص می ‎کند. مدیر انرژی نیز با بهره ‎گیری از اطلاعات مصرف انرژی در گذشته ، هدفهای مصرف را در آینده واحد تعیین می ‎کند.
 • طراحی سیستم روشنایی Inddor & Outdoor

 • سیستم خورشیدی متصل به شبکه برق ON Grid

  با هدفمند شدن یارانه های انرژی ، بهای مصرف برق به شکل چشمگیری افزایش یافته است . یکی از دغدغه های مدیران ساختمانهای مسکونی و تجاری کاهش بهای برق مصرفی میباشد . برای رسیدن به این هدف نیاز به برنامه ریزی و سرمایه گذاری مطمئن و هدفمند می باشد . یکی از روشهای پیشنهادی جهت کاهش مصرف برق ، استفاده از پنلهای خورشیدی به صورت متصل به شبکه برق سراسری میباشد . در این سیستم متناسب با مقدار توان مصرف روزانه و فضای در دسترس ، بر روی پشت بام ساختمانها ، پنلهای خورشیدی نصب میگردد . برق تولید شده پنل ها توسط یک مبدل DC به AC تبدیل شده و از طریق یک تابلو برق به سیستم برق روشنایی مشاع ساختمان متصل و تزریق میگردد . این سیستم بی نیاز از باتری میباشد
 • سیستم خورشیدی منفصل از شبکه برق OFF Grid

  طراحي سيستم‌هاي منفصل از شبكه به گونه‌اي است كه مستقل از شبكه برق سراسري عمل نموده و غالباً جهت توليد بار الكتريكي DC و يا AC طراحي مي‌شوند. به منظور توليد برق توسط سيستم‌هاي منفصل از شبكه،می توان ازتوربين‌هاي بادي، ژنراتورها و يا از شبكه برق سراسري به عنوان نيروي كمكي استفاده نمود،‌به اين گونه سيستم‌ها، هيبريد فتوولتائيك گويند. در سيستم‌هاي منفصل از شبكه به منظور ذخيره انرژي و بكارگيري آن در هنگام شب و يا مواردي كه نور خورشيد به اندازه كافي وجود ندارد از باتري استفاده مي‌گردد .
 • طراحی و اجرای سیستم مانیتورینگ